Antreprenoriat Rural

Îmbunătăţirea calităţii resurselor umane în mediul rural
şi promovarea antreprenoriatului în activităţi non-agricole

Acest site este cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013

Curs gratuit de „Start-up antreprenorial în economia socială” pentru regiuna Nord-Vest

 

 

 

 

 

 

Logo-uri_sus-_mici

 

 

 

 

 

 

Fundația Civitas pentru Societatea Civilă, partener în cadrul proiectului „Incluziune socială și pe piața muncii prin întreprinderi sociale” (POSDRU/84/6.1/S/53560), alături de Consiliul Județean Alba, în calitate de beneficiar, și Centrul de Formare Continuă și Evaluarea Competențelor în Asistență Socială (CFCECAS), Structural ConsultingTM Group și Die Querdenker, în calitate de parteneri, anunță organizarea unui curs gratuit de „Start-Up antreprenorial în economia socială” cu durata de 3 zile.

Cursul se adresează antreprenorilor și potențialilor antreprenori din regiunea Nord-Vest, interesați în dezvoltarea de proiecte și afaceri în domeniul economiei sociale.

 
Cursul se va desfășura în perioada 25-27 februarie 2013, între orele 9:00-17:00, în Cluj-Napoca și va fi furnizat de către experți ai Fundației Civitas pentru Societatea Civilă.Printre temele abordate în cadrul cursului se numără:

-Economia socială și construirea strategiei de business;

-Demararea afacerii (dezvoltarea ideii de afacere, aspecte legislative privind înființarea);

-Adresarea nevoilor grupurilor vulnerabile;

-Marketing și relația cu clienții;

-Finanțarea afacerii.

 

 

Mai multe informatii pe site-ul www.civitas.ro


Logouri_jos-_mici

 

 

Ești aici: Home Știri Curs gratuit de „Start-up antreprenorial în economia socială” pentru regiuna Nord-Vest